Licitează pentru artă și hai la concert la Rockabella diseară!

Rockabella e o trupă românească cu peste opt ani de activitate. Despre stilul lor știm chiar de la ei că „îmbină influențe art-rock, alternative și indie-pop cu inserții de neașteptat, în cântece-poveste despre momentele care ne transformă”. De curând au lansat un nou album, [IN]VULNERABILI, care-i despre curaj, realitate, vulnerabilitate, dar și putere. Diseară are loc lansarea albumului în control, la 19:00.

La filmările pentru videoclipul melodiei [IN]VULNERABILI, cei de la Rockabella au amenajat un spațiu creativ, și-au chemat apropiații ca să asculte în premieră melodia și să transpună ceea ce simt într-o formă de artă plastică. Astfel au apărut niște lucrări din suflet, despre vulnerabilitate în multe forme, pe care oamenii din trupă le-au scos la licitație.

Ei au decis să doneze în asociația noastră tot profitul de pe urma licitației, așa că vă invităm să licitați pe Overground și să veniți diseară la concert ca să vă ridicați lucrarea personal!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *